Miło mi poinformować, że numerze 2/2025 czasopisma naukowego Journal of Finance and Financial Law (widniejącego na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) ukazał się artykuł naukowy adwokata Wojciecha Kaczmarczyka Attacks on Polish Bank Customers During the Pandemic: Cyberscams and the Role of Security Alerts poświęcony tematyce ochrony konsumentów usług bankowych przed oszustwami internetowymi. Internetowe oszustwo to obecnie coraz częstszy powód utraty przez konsumentów oszczędności życia.
Zmiany mające miejsce w ostatnich latach sprawiły, że przed konsumentami usług bankowych pojawiły się nowe zagrożenia. Adwokat Wojciech Kaczmarczyk już od początku pandemii Covid-19 był zaangażowany w ochronę klientów bankowości, którzy padli ofiarami internetowych przestępstw. Prowadząc złożone sprawy, nierzadko odnosił sukcesy stanowiące precedens w skali kraju. W tym miejscu warto przypomnieć chociażby wyrok wydany w sprawie prowadzonej przez adwokata Wojciecha Kaczmarczyka, w wyniku którego bank musiał oddać pokrzywdzonej wszystkie utracone środki. Rzeczony wyrok był opisywany przez liczne media.
Dzięki szerokiej wiedzy praktycznej o tym, jak internetowe oszustwo pozbawia klientów bankowości posiadanych środków, adwokat Wojciech Kaczmarczyk, jako pracownik badawczy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, opublikował artykuł naukowy w czasopiśmie naukowym Journal of Finance and Financial Law, w którym skupił się na rozwoju tego zjawiska w okresie pandemii w Polsce i Europie, polityce informacyjnej wybranych banków, a także szczegółowym case study trzech typowych przypadków takiego oszustwa.
W swoim artykule naukowym adwokat Wojciech Kaczmarczyk dzieli się wynikami przeprowadzonych przez niego badań, które wskazują nie tylko na zauważalny wzrost zjawiska wyłudzeń internetowych, ale również umożliwiły mu zaproponowanie szeregu rozwiązań w systemowej ochronie klientów bankowości, których zastosowanie mogłoby zauważalnie zmniejszyć liczbę skutecznych przestępstw, a także i ograniczyć wysokość środków traconych przez ich ofiary.
Zainteresowanych tematyką kancelaria zachęca do lektury, a pokrzywdzonych przez oszustwo internetowe poszukujących profesjonalnej pomocy do do kontaktu mailowego (sekretariat@kaczmarczyk-adwokat.pl) lub telefonicznego (605 396 946).
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał 13 lutego 2025 roku wyrok w sprawie o sygn. akt…
Kancelaria informowała już wcześniej o prawomocnej wygranej przed Sądem Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju w sprawie przeciwko Alior…
W minionych tygodniach banki coraz częściej kierują wobec swoich klientów frankowych wezwanie do zapłaty -…
W sprawie prowadzonej przez adw. Wojciecha Kaczmarczyka oraz adw. Bartłomieja Panfila przeciwko Syndykowi Getin Noble…
Sąd Okręgowy w Rybniku w sprawie prowadzonej przez adwokata Wojciecha Kaczmarczyka przeciwko ING Bankowi Śląskiemu…
Od dłuższego już czasu pojawiał się problem tego, czy i w jaki sposób możliwe jest…